Rozvoz - správa rozpracovaných objednávek

V tomto článku vám představíme jednotlivé možnosti a stavy objednávek vytvořených přes funkci Rozov v části Prodej aplikace iKelp POS Mobile. V případě, že v aplikaci používáte donášku, jednotlivé objednávky a jejich stav si můžete prohlédnout v místnosti Rozvoz, v části Prodej.

Rozvoz

Stavy objednávek donášky

Stavy donášky

Nové na schválení

Objednávka prijatá od zákazníka, ktorá čaká na schválenie objednávky obsluhou. Obsluha má možnosť objednávky schvalovať jednotlivo, alebo môže označiť naraz aj viaceré. Následným potvrdením objednávky kliknutím na tlačidlo Pripravuje sa, prejde objednávka do nového stavu. V tomto okamžiku sa tlačí objednávka k kuchyni pre kuchára. Rovnako tak aj zákazník v sledovaní objednávky vidí zmenu stavu jeho objednávky zo Zadaná, na Pripravujeme.

Připravuje se

Objednávky, které byly vytvořeny obsluhou a čekají na vyřízení, přípravu v kuchyni. Po kliknutí na tlačítko Zavřít po zadání kontaktních údajů a položek do objednávky, se v části Připravuje se vytvoří nová objednávka.

Objednávky sú v tejto časti prehľadne rozdelné do dvoch skupín podľa toho, či si zákazník pri tvorbe objednávky vybral osobné prevzatie, alebo si objednal doručenie - Rozvoz. 

Na objednávce se zobrazují kontaktní údaje zákazníka, které byly vyplněny při evidenci Donášky. Jednotlivé položky objednávky a pořadové číslo dokladu v rámci dne. Dále se na dokladu zobrazuje čas v minutách od jeho vytvoření a celková suma dokladu. Na každé objednávce jsou dvě záložky:

 • Záložka Více

  • Otevřít - otevření objednávky na úpravu.
  • Mezisoučet - kliknutím na tlačítko se zobrazí rozhraní pro ukončení objednávky, kde je možné vybrat platidla, případně účet rozdělit mezi osoby a objednávku vyúčtovat. 
  • -Doklad - zrušení objednávky. Po kliknutí na tlačítko se zobrazí okno pro potvrzení zrušení objednávky.
  • Vytisknout - vytisknout objednávku na zařízení. Na objednávce se vytisknou kontaktní údaje zákazníka s položkami a celkovou sumou. Následně po kliknutí na tlačítko Vytisknout se zobrazí seznam nakonfigurovaných zařízení v aplikaci na kterých je možné daný výstup vytisknout.
  • Nové na schválení - změna stavu objednávky do stavu Nové na schválení.
 • Záložka Hotové na výdej

  • Po kliknutí na Hotové na výdej se objednávka automaticky přesune do Hotové na výdej

Hotové na výdej 

Objednávky připraveny pro zákazníka čekající na dodání. (V případě, že má i kuchař možnost potvrdit objednávku po její přípravě, může objednávku překliknout do stavu, že je připravena a čeká na vydání pro zákazníka.)

Ve stavu Hotové na výdej, se zobrazují již připravené objednávky pro Rozvoz, případně Osobní vyzvednutí. Jestli má i osoba zabezpečující rozvoz mobil, nebo tablet, může si tak hned kontrolovat kolik má připravených objednávek na rozvoz a kam. Rovněž je možné pro osobu zabezpečující rozvoz připravit bony, nebo přímo bločky k jednotlivým objednávkám s číslem objednávky, adresou doručení a rozpisem položek. V této části je možné objednávku vytisknout na některém zařízení ze seznamu, případně je možné vyúčtovat objednávky jednotlivě, nebo po označení je možné je vyúčtovat hromadně. Zobrazené objednávky je možné vyúčtovat jednotlivě, nebo zafajknutím při tlačítku Vyúčtovat se označí všechny doklady, které je tak následně možné hromadně vyúčtovat.

Na telefónne číslo na objednávke je možné kliknúť a v prípade, že máte mobil, tablet, prípadne VoIP zobrazí sa možnosť pre kontaktovanie zákazníka. Nie je tak potrebné číslo zadávať ručne, ale je možné ho použiť rovno z objednávky.

Záložky stavů objednávek rozvoz - Hotové na výdej:

Záložka objednávky donášky ve stavu Hotové na výdej.

 • Záložka Více

  • Otevřít - otevření objednávky na úpravu.
  • Mezisoučet - kliknutím na tlačítko se zobrazí rozhraní pro ukončení objednávky, kde je možné vybrat platidla, případně účet rozdělit mezi osoby a objednávku vyúčtovat. 
  • -Doklad - zrušení objednávky. Po kliknutí na tlačítko se zobrazí okno pro potvrzení zrušení objednávky.
  • Vytisknout - vytisknout objednávku na zařízení. Na objednávce se vytisknou kontaktní údaje zákazníka s položkami a celkovou sumou. Následně po kliknutí na tlačítko Vytisknout se zobrazí seznam nakonfigurovaných zařízení v aplikaci, na kterých je možné daný výstup vytisknout.
  • Připravuje se - změna stavu objednávky do stavu Připravuje se.
 • Záložka Vyúčtovat

  • Po kliknutí na tlačítko Vyúčtovat se zobrazí rozhraní pro ukončení objednávky, kde je možné vybrat platidla, případně účet rozdělit mezi osoby a objednávku vyúčtova. 

Stav Online objednávania

 • Online objednávanie - pomocou stavu online objednávania je možné definovať, či je v danú chvíľu služba aktívna alebo nie. Môže sa totiž stať, že sa stane nejaká nepredvídateľná situácia a viete, že nebude možné tieto objednávky vybavovať. (V kuchyni sa pokazí napr. pec na pizzu a robíte len rozvoz pizze, prípadne sa pokazí auto a rozvozák nemá k dispozícii náhradné  a pod.) Takýmto spôsobom je možné voľbu Online donášky okamžite vypnúť.

Doručenie

 • Čas doručenia - čas doručenia je daný automaticky podľa nastavenia. Je však možné ho aj zmeniť, aby čo najviac odrážal skutkový stav. Iný čas doručenia a vyťaženie donášky je počas obedov, iný napr. medzi 14:00 a 17:00. Rovnako tak večer je čas pre doručenie iný počas pracovného týždňa, ako v piatok alebo sobotu večer. Obsluha tak vie počas prevádzky a vyťaženosti tento stav upravovať a zákazník tak okamžite dostane predbežnú informáciu o tom, kedy bude jeho objednávka vybavená. 

Související návody
Write by Author / Vytvorené by
GoPay VISA, MasterCard