Vytvorenie obedového menu

Nasledovné inštruktážne video popisuje spôsob, ako sa vytvára ponuka obedového menu v reštauračnom systéme POS Mobile.

Vytvorenie nového obedového menu

 • Obedové menu je možné spravovať v Menu aplikácie, výberom možnosti Obedové menu.

 • Kliknutím na ikonu +Nové vytvoríte ponuku na najbližší týždeň. Taktiež si môžete zobraziť plán obedového menu na dlhšie obdobie a vybrať týždeň, pre ktorý ho chcete vytvoriť.

  • Pre jednotlivé dni vyplňte ponuku polievok, ktorých môže byť samozrejme viac. Do položiek Menu (Obedového menu) následne zadajte akúkoľvek časť názvu jedla, a ak už dané jedlo bolo niekedy v obedovom menu pridané, automaticky sa doplní názov jedla, obrázok, veľkosť porcie, prípadne nadefinované alergény a pod. 
  • Ak pridávate jedlo, ktoré ešte v menu pridané nebolo, položka sa automaticky založí v zozname kariet a je tak možné pri následnej tvorbe menu túto položku automaticky vybrať. Tieto údaje stačí len raz nadefinovať a pri následnej tvorbe menu už len vyberáte jedlá zo zoznamu. Pri jednotlivých menu je samozrejme možné zmeniť cenu, nastaviť hmotnosť porcie alebo nadefinovať alergény. (Nižšie v článku sa dočítate, prečo sa pri tvorbe obedového menu zakladajú karty jedál, ktoré sem boli pridané.)
  • Ak došlo k zmene niektorého jedla z menu, stačí len kliknúť na položku Zmeniť menu, a môžete znovu pridať jedlo do ponuky. Kliknutím na položku Karta, sa viete hneď prekliknúť na vytvorenú kartu menu a ak je potrebné upraviť niektoré jej nastavenia.
 • Pre každý deň je možné doplniť aj informatívny text, ktorý sa bude v ponuke zobrazovať. Napr. "Dnes koláčik zdarma."

 • Pre prehľadnosť je možné už vytvorenú ponuku na deň skryť a pokračovať ďalším dňom.  
 • Pre obedové menu je možné nastaviť aj rôzne doplňujúce informácie. Jednotlivé možnosti sa zobrazia po rozbalení ponuky Obedové menu.

  • Medzi tieto informácie patrí napr. nadefinovanie, či je toto menu zverejnené pre Vašich zákazníkov po osnímaní QR kódu na stole, od kedy do kedy sa ponuka menu zobrazuje na stole pre hostí po osnímaní QR kódu, v akom časovom rozsahu sa bude zobrazovať na webe, alebo kedy sa má automaticky posielať emailom zákazníkom.
 • Taktiež je možné pridať text, ktorý sa zobrazí na začiatku alebo na konci týždenného menu, ako napr. informáciu o cene rozvozu.

 • Aktuálna ponuka obedového menu sa automaticky zobrazí na Vašej profilovej stránke zavolať obsluhu, a podľa nastavení aj na facebooku a Vašej web stránke. Zároveň je dostupná pre hostí po zosnímaní QR kódu na stole.

Vytváranie skladových kariet pre jedlá z obedového menu

Jednotlivé jedlá v obedovom menu, sú definované priamo pri vytváraní obedového menu. Tieto sa následne pri tvorbe v jedálnom lístku aj ako položky zakladajú v zozname skladových kariet. Pri tvorbe obedového menu sa tak automaticky tvorí databáza jednotlivých jedál pre menu. Ak znovu pridávate už raz nadefinované jedlo do ponuky len začnete písať názov a jedlo vyberiete z ponúkaného zoznamu. K jednotlivým jedlám si viete nastaviť alergény, obrázky a pri opätovnom výbere sa Vám tieto údaje automaticky predvyplnia a obedové menu tak s obrázkami a popisom vytvoríte do pár minút.

Niekto by sa mohol pýtať, "Veď v zozname kariet mám vytvorené karty jedál, prečo ich neviem vybrať?". Na túto odpoveď Vám povieme niekoľko dôvodov prečo je to tak:

 • Pri menu väčšinou býva popisok jedla iný, ako je bežne popísané jedlo na jedálnom lístku.
 • Menu je tvorené z konkrétnych surovín, a preto aj názov je jednoznačný. (Napr. Kuracie prsia, nivová omáčka, ryža, šalát. V menu nie je na výber či je možné si ako prílohu objednať ryžu alebo zemiaky.)
 • Cena pozostáva z jednotlivých surovín a zahŕňa cenu všetkých použitých ingrediencií. (Ako mäsa, tak aj konkrétnej prílohy, a teda vo väčšine prípadov býva cena jedla z menu odlišná ako cena jedla ak si ho bežne objednáte z jedálneho lístka.)
  • Predajná cena na karte jedla z obedového menu sa dá meniť len vtedy, ak jedlo pridávate do menu. (Je to preto, aby sa nestalo, že v zozname kariet niekto zmení predajnú cenu a jedlo sa bude predávať v inej cene, takže cenu je možné definovať len pri tvorbe obedového menu.)
 • Je možné nadefinovať obrázok jedla tak, ako je v menu teda aj s konkrétnou prílohou.
 • Ak sa jedná o kartu z menu, môžu byť použité iné alergény. (Ak je už karta aj s prílohou, napr. ryža, zelerové hranolky je potrebné nadefinovať príslušné alergény aj pre prílohy.)
 • Rôzna gramáž 
Súvisiace návody
Write by Author / Vytvorené by
GoPay VISA, MasterCard