POS Pokladňa - nastavenie bonovacej tlačiarne - iKelp
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s ich použitím. Viac informácií OK
Pokladňa a Sklad
 

POS Pokladňa - nastavenie bonovacej tlačiarne

V tomto návode si ukážeme ako nastaviť tlačiareň pre tlačenie objednávok, často nazývanú ako bonovacia tlačiareň. Tento návod popisuje situáciu, že fiskálna a bonovacia tlačiareň sú dve nezávislé zariadenia. V prípade, že používate fiskálnu tlačiareň aj ako bonovaciu, postupujte podľa návodu Použitie fiskálnej tlačiarne ako bonovačky.

  • Klikneme na Nastavenia, a opäť na  Nastavenia. Samotné nastavenie sa vykonáva v tej istej časti, kde sa nastavuje fiškálna tlačiareň.
  • V sekcii Externé zariadenia,  POS On-line klikneme na nadefinovanú pokladňu a klikneme na Nastavenie. Otvorí sa nastavenie POS Manažéra, kde v položke zariadenia vieme definovať jednotlivé zariadenia. Prvým zariadením obvykle býva fiškálna tlačiareň. Pridať ďalšie zariadenia môžeme kliknutím na šípku a vybrať Pridať zariadenie.
  • V tomto momente sa pridá ďalšia záložka. V novej záložke zvolíme aktívne zariadenie, a typ zariadenia zvolíme Účtenková tlačiareň. Každá účtenková/bonovacia tlačiareň musí mať definovaný kód/názov zariadenia (napríklad účtenková/bonovacia tlačiareň v kuchyni je pomenovaná Kuchyna).  V kóde/názve zariadenia sa nesmú nachádzať špeciálne znaky, medzery a je vhodné sa vyhýbať aj diakritike.
  • Ďalšie dôležité nastavenie je Typ portu, kde sa definuje akého typu je daná tlačiareň. Buď je to tlačiareň systému Windows, alebo máme tlačiareň pripojenú na sériový port.
  • Na záver je vhodné kliknúť na Test komunikácie, po ktorom sa nám vykoná testovacia tlač.

Po uložení máme v systéme nastavenú tlačiareň čo sa týka POS Manažéra.

Po vykonaní daného nastavenia odporúčame pokračovať návodom POS Pokladňa - definovanie bonovacej tlačiarne.

Upozornenie: Zmenu nastavení je potrebné potvrdiť kliknutím na tlačidlo Uložiť aj v nastavení POS Manažéra aj v samotných nastaveniach aplikácie iKelp Predajca, rovnako kliknutím na tlačidlo Uložiť.

bonovačka