Externí zákaznický displej

V tomto návodu vám představíme, jakým způsobom je možné v aplikaci nastavit externí displej pro zákazníka, a které typy displejů je možné použít.

Podporovaná zařízení

Jak je možné použít externí displej na zařízení, které podporuje komunikační protokol Bixolon, standard CD 5220 nebo displeje VFD. (Např. VFD 650 případně 450.) Externí displej je připojen přímo k PC pomocí sériového nebo USB portu. Následně se v aplikaci nastaví port, pod kterým se zařízení zobrazuje v seznamu připojených zařízení OS.

Nastavení v aplikaci

Aby bylo možné zařízení v aplikaci používat, je potřebné v nastavení daného On-line zařízení aktivovat nastavení Zákaznický displej - Zařízení

Nastavení připojeného zařízení

Komunikační parametry se zařízením, je potřebné nastavit v aplikaci iKelp POS Manažer. 

  1. Konfiguraci aplikace iKelp POS Manažer zobrazíte v menu aplikace iKelp Pokladna kliknutím na tlačítko Nastavení -> Nastavení -> Externí zařízení -> POS Online
  2. Vyberte konfiguraci daného fiskálního zařízení (pokladny) a klikněte na tlačítko Nastavení v záložce EET.
  3. V záložce Zařízení přidejte nové zařízení kliknutím na šipku vedle tlačítka Zařízení a z nabídky vyberte možnost Přidat zařízení.
  4. Dané zařízení je potřebné aktivovat a jako typ zařízení nastavte Displej. Další informace o nastaveních POS Manažér - konfigurace displeje.
  5. V pravé části nastavte Kód zařízení. (Kód zařízení je možné zvolit libovolný, neměl by však obsahovat mezery a diakritiku. Tento kód je důležitý v případě, že je v aplikaci v rámci jedné databáze nakonfigurováno více fiskálních zařízení. Kódem se definuje, ke kterému zařízení je displej přiřazen. V záložce nastavení daného zařízení je následně třeba přiřadit v části Kód externího displeje kód pod kterým je displej v systému definován.)
  6. Dále je potřebné nastavit komunikační parametry se zařízením. (Bližší informace ohledně nastavení komunikačních parametrů se zařízením se rovněž dozvíte v návodu POS Manažér - konfigurace displeje.)
  7. Vykonaná nastavení je potřebné potvrdit kliknutím na tlačítko Uložit v nastaveních aplikace POS Manažer a následně i v zobrazeném okně nastavení aplikace Pokladna.

V případě, že definujete displej jen pro jedno zařízení, není potřebné v konfiguraci fiskálního zařízení definovat kód displeje na zařízení. Displej se k zařízení automaticky přiřadí. V případě, že je pro EET definováno více zařízení, je potřebné ke konkrétnímu zařízení nadefinovat kód displeje, nastavení Kód externího displeje.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard