iKelp Pokladna - nastavení tiskárny objednávek, bonovací tiskárny

V tomto návodu si vysvětlíme, jak nastavit tiskárnu pro tisk objednávek, často nazývanou jako bonovací tiskárna. Tento návod popisuje situaci, že účtenková tiskárna a bonovací tiskárna jsou dvě nezávislá zařízení. V případě, že používáte účtenkovou tiskárnu i jako bonovací, postupujte podle návodu Použití fiskální tiskárny jako bonovačky.

Přidání nové tiskárny objednávek

 • Klikněte na tlačítko Nastavení v menu aplikace iKelp Pokladna, a z nabídky vyberte možnost Nastavení. Samotné nastavení se vykonává v té stejné části, kde se nastavuje účtenková tiskárna.
 • V sekci Externí zařízení,  POS On-line vyberte nadefinovanou pokladnu. Pro přidání nové tiskárny objednávek je potřebné kliknout na tlačítko Nastavení
  • Otevře se nastavení aplikace POS Manažer. V části Zařízení je následně možné definovat jednotlivá zařízení. Prvním zařízením obvykle bývá účtenková tiskárna. Přidat další zařízení můžete kliknutím na šipku a vybrat Přidat zařízení.
 • V tomto momentu se přidá další záložka. V nové záložce aktivujte zařízení pro práci, označením Aktivně, a typ zařízení vyberte POS Printer / Tiskárna objednávek
 • Každá účtenková/bonovací tiskárna musí mít definován Název (kód) zařízení . (Např. účtenková/bonovací tiskárna v kuchyni je pojmenovaná "Kuchyne". Název je možné zadat libovolný, ale musí se sem zadávat názvy bez mezer a diakritiky.)

Nastavení spojení na zařízení

 • Komunikace - nastavení způsobu komunikace z POS zařízením, které se bude používat na tisk účtenek pro zákazníka.

  • Typ portu 
   • RS232 (COM Port) - při výběru tohoto způsobu komunikace je zařízení připojeno k PC přes sériový port, případně USB. Zařízení má systémem přidělený komunikační port, který je možné zkontrolovat ve vlastnostech systému Windows. Dále se nastavuje komunikační rychlost se zařízením, která musí být shodně nastavena i na připojeném zařízení. Více informací se dozvíte v návodu k zařízení. 
   • Tiskárna systému windows - pokud je POS tiskárna připojena a má nainstalován příslušný ovladač, zobrazuje se v seznamu tiskáren operačního systému vyndows. 
  • Název tiskárny - nastavení se zobrazuje jen pokud je vybrán typ portu Tiskárna systému windows. Po kliknutí na ikonu ... na konci řádku je možné vybrat tiskárnu ze seznamu nainstalovaných windows tiskáren. (Nejčastěji se POS tiskárny instalují jako tiskárny windows pokud se jedná o USB, nebo síťové připojení zařízení. Více informací se dozvíte v příslušném návodu k danému zařízení.)
 • Tiskárna - v případě EET a tisku dokladů je potřebné použít POS tiskárnu (POS printer), která podporuje komunikační protokol EPSON. Není možné použít běžnou tiskárnu.

  • Typ tiskárny - po kliknutí se zobrazí seznam nejčastěji používaných POS tiskáren. Po výběru konkrétního typu se přednastaví nastavení pro daný typ tiskárny, proto doporučujeme typ tiskárny vybrat, aby se na vytisklém dokladu správně zobrazovaly všechny informace. V případě, že ponecháte nastavení na Vlastní, po aktivování Rozšířených nastavení se zobrazí možnosti pro nastavení tiskárny. (Následně je možné definovat komunikační protokol, počet znaků v řádku apod.)
 • Zobrazené nastavení 

  • Rozšířené nastavení - po aktivování rozšířených nastavení se zobrazí rozšířené možnosti pro nastavení komunikace s POS tiskárnou, jako i rozšířené nastavení pro tisk účtenek. (Např. zda se má posílat údaj o slevě, jakým způsobem se zobrazuje procentuální sleva, případně nastavit hlavičku a patu dokladu.)

Na závěr je vhodné kliknout na Test komunikace, po kterém se nám vykoná testovací tisk. Následně je potřebné vykonané změny potvrdit kliknutím na tlačítko UložitPo uložení je v systému nadefinována tiskárna jako zařízení.

Po vykonání daného nastavení je potřebné pokračovat podle návodu POS Pokladna - definování bonovací tiskárny.

Upozornění: Změnu nastavení je potřebné potvrdit kliknutím na tlačítko Uložit i v nastavení POS Manažer i v samotných nastaveních aplikace iKelp Pokladna, rovněž kliknutím na tlačítko Uložit.

Bonovačka

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard