Vytvoření skladových kategorií v iKelp Pokladna

Tento návod vás naučí jak v aplikaci iKelp Pokladna vytvoříte skladové kategorie, které se následně zobrazují v dotykovém prodeji. Pod každou skladovou kategorií jsou zobrazeny příslušné skladové karty.

Vytvoření skladových kategorií

V aplikaci iKelp Pokladna je možné vytvořit, resp. upravit kategorie postupem.

  1. Klikněte na tlačítko Nastavení v menu aplikace.
  2. Ze zobrazené nabídky vyberte možnost Kategorie.
  3. Hlavní kategorii s názvem Kategorie nikdy nepřepisujte ani neupravujte!
  4. Upravovat je možné jen podkategorie. Jako název první, hlavní podkategorie je možné nastavit např. jako typ provozu - Potraviny. (Název kategorie Kategorie 1-0 změňte název na Potraviny.) 
  5. Pod kategorií Potraviny, poupravujte jednotlivé podkategorie. (Název kategorie Kategorie 1-1 změňte např. na Mléčné výrobky, název kategorie Kategorie 1-2 např. na Cigarety.)
  6. Kromě předvytvořených kategorií je možné vytvořit i další, kliknutím na kategorii, které podkategorii chcete vytvořit. (Např. pokud chcete vytvořit novou podkategorii v kategorii Potraviny, klikněte na tuto kategorii pravým tlačítkem a vyberte možnost Nová.).
  7. Nepotřebné kategorie je možné kliknutím pravého tlačítka myši na danou kategorii odstranit. (Výběrem možnosti Odstranit.)

Další informace o kategoriích v aplikaci iKelp Pokladna se dočtete v návodu Skladové karty - stromové kategorie.

V nastaveních aplikace v části POS Pokladna, je možné nastavit, od které kategorie se budou zobrazovat jednotlivé podkategorie pro prodej. Dané nastavení se nachází v záložce Zboží - Kategorie prodej. (Toto nastavení je vhodné použít tehdy, když máte vytvořeny kategorie i pro interní evidenci, nebo filtrování karet. Např. v případě restaurace můžete mít vytvořenu kategorii Restaurace a Suroviny. Kategorie pro zobrazení na pokladně bude Restaurace. V kategorii suroviny budou zařazeny karty, které slouží na přípravu jídel, které se sami o sobě neprodávají.)

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard