Smazání skladové karty

V tomto návodu Vám představíme, jak je možné odstranit omylem vytvořenou skladovou kartu. Pozor, skladovou kartu je možné vymazat jedině v případě, že na dané kartě nedošlo k žádnému pohybu a v historii skladové karty se nenachází vazba na žádný doklad. (Skladová karta nebyla vybraná v žádné příjemce, dodacím listu, faktuře apod.)

Smazání skladové karty

Na to, aby bylo možné skladovou kartu ze systému vymazat, musí mít uživatel právo na mazání karet povoleno.

  1. Vyberte v menu Nastavení -> Nastavení, zobrazí se okno s nastaveními aplikace.
  2. V levé části v sekci Uživatelé vyberte konkrétního uživatele / skupinu, které chcete toto právo přidat.
  3. V pravé části v záložce Práva -> Skladové karty, aktivujte možnost pro "Z" (Smazání).
  4. Změnu potvrdíte kliknutím na tlačítko Uložit.
  5. Karty (nebo Skladové karty) zobrazíte kliknutím na Sklad -> Karty v hlavním menu aplikace nebo kliknutím na tlačítko s písmenem K na nástrojové liště.
  6. Označte skladovou kartu, kterou chcete vymazat a pravým tlačítkem myši klikněte do seznamu karet např. v sloupci "Název položky". 
  7. Zobrazí se Vám nabídka možností pro práci se skladovými kartami. Vyberte možnost "Odstranění skladových karet". (Odstraní se jen skladové karty, které jsou označeny, karty bez stavu na skladu a bez pohybu.)
  8. O úspěšném odstranění karet Vás systém informuje hlášením.

Pokud se Vám skladovou kartu nepodařilo vymazat, pravděpodobně už na dané skladové kartě existuje vazba na doklad. V tomto případě můžete dané skladové kartě nastavit tzv. "Zákaz prodeje". Více informací o této možnosti se dočtete v návodu Nastavení příznaku "Zákaz prodeje" na skladové kartě, případně můžete skladové karty i skrýt pro daný sklad. Více o této možnosti se dočtete v návodu Skrytí karet ve vybraném skladu.


Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard