Skladová karta - záložka Přídavky - vazby

V tomto návodu se dovíte, co znamená záložka Přídavky - vazba, k čemu slouží a jak tyto přídavky správně nastavit. 

K čemu jsou Přídavky - vazby v aplikaci určeny?

Podle vaší nabídky můžete zákazníkovi poskytnout možnost si jednoduše a rychle objednat přesně to, na co má chuť. Pokud máte v nabídce např. burgery, může si zákazník společně s burgerem vybrat i omáčku, přílohu nebo nápoj rychle a jednoduše, bez toho, aby musel procházet celou nabídku. Jako Přídavky - vazby je možné definovat jednotlivé karty, dokážete tedy zákazníkovi nabídnout to, co se k danému burgeru hodí nejlépe. (Né vždy je žádané, aby se zobrazovala celá nabídka např. omáček.) Můžete však při výběru zákazníkovi poskytnout možnost vybrat si z celé kategorie. (Například příloh.) Pokud si zákazník vybírá z nabídky přídavků, můžete mu nabídnout zvýhodněnou cenu na takovou položku.

Při nastavování na kartě je možné definovat Přídavky - vazby nezávisle pro inteligentní stůl a nezávisle i pro Rozvoz.

Přídavky - vazby na kategorii

Pokud chcete zákazníkům nabízet možnost vybrat si při objednávání z celé kategorie, (např. příloh) je vhodné to nastavit přímo na dané kategorii.

 1. Klikněte v menu aplikace na Kategorie.
 2. Vyberte kategorii, pro kterou chcete přídavky nastavit a klikněte na Víc.
 3. V části Navázané kategorie kliknutím na + přidáte navázané kategorie.
  • Pokud má některá z navázaných kategorií příznak Kategorie příloh, zákazníkovi se při objednávce hlavního jídla zobrazí nabídka, ze které si může rovnou vybrat.
  • Pokud není navázaná kategorie definovaná jako Kategorie příloh, zobrazí se jako doporučená nabídka, ze které je možné si vybrat související zboží.
 4. Klikněte na tlačítko Uložit.

Přídavky - vazby na kartě

Přídavky je možné definovat pomocí celých kategorií, ale i výběrem konkrétních karet, přičemž je možné následně těmto kartám definovat rozšířené příznaky, jako výběr jedné vázané karty zdarma nebo za zvýhodněnou cenu. (Pokud se jedná např. o dresing u burgerů musí si zákazník vybrat, jaký konkrétní dresing chce na svůj hamburger, přičemž bez výběru nedokáže dokončit objednávku. Kromě hamburgerů to můžou být i další jídla jako např. pizza, kde si zákazník může svoji pizzu poskládat podle chuti.)

 1. Klikněte v menu aplikace na Karty.
 2. Vyberte kartu, pro kterou chcete přídavky nastavit a klikněte na Víc.
 3. Přejděte do záložky Přídavky - Vazby.
  • V části Přídavky - Vazby je možné definovat vázané karty, které se zobrazují obsluze nebo zákazníkovi přes inteligentní stůl.
  • V části Donáška, Přídavky - Vazby je možné definovat vázané položky, které se budou zobrazovat pouze při objednávání prostřednictvím Rozvozu.
 4. V příslušné části klikněte na Přidat vazbu.
  1. Zadejte Název skupiny, pod kterým se bude skupina položek v nabídce zobrazovat.
  2. Min. mn. položek - minimální množství přidávaných položek z dané skupiny. Pokud při výběru není tato podmínka splněná, není možné pokračovat v objednávce. (Např. v případě vázaných položek na pizza základ si musí zákazník vybrat min. 2 další přísady na pizzu jako např. kukuřice, žampiony.)
  3. Max. mn. položek - maximální množství položek, které je možné jako vázané přidat do objednávky. (Např. v případě pizza základ si může zákazník vybrat minimálně 2, ale maximálně např. 4 ingredience.)
  4. Vázané položky - ty je možné přidávat kliknutím na Upravit jednotlivě, výběrem ze seznamu nebo výběrem celé kategorie kliknutím na Kat. pridat.
   • Název - název vázané položky.
   • Běžná € - běžná prodejní cena vázané položky, prodejní cena vyplněná na kartě.
   • Zlevněná € - cena, za kterou může být položka vložená jako vázaná do objednávky.
   • Mn. - jaké množství si může zákazník z dané položky do objednávky přidat. ((Pokud je nastaveno Mn. 1, může si zákazník z dané položky vybrat pouze jeden kus. Při počtu položek, které si může z dané skupiny vybrat zákazník maximálně, např. 2, je potřeba si vybrat jinou položku. Zákazník si při max. množství 2 ks může vybrat např. 1x kukuřici a 1x žampiony. Pokud by toto množství bylo nastaveno na 2, může si vybrat dvojitou porci kukuřice.)
   • Auto pridat. - položky, které se automaticky přidají do objednávky. (Např. do objednávky je vhodné takto přidávat položky za nulovou cenu.)
  5. Klikněte na Uložit pro potvrzení provedených změn.
 5. Klikněte na tlačítko Uložit pro aplikování změn na kartě.

Jak bylo již uvedeno výše, k jednotlivým položkám v objednávce je možné přidávat také automaticky vázané položky v nulové nebo zvýhodněné ceně. K tomuto účelu je však možné využít také kampaně typu Akce 1+1 nebo Akce 2+1, kde je možné definovat pro zákazníky další akce a výhody při nákupu.

Související návody
Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard