Vytvoření nabídky nápojů z různých příchutí v iKelp POS Mobile

V tomto návodu vám představíme vytvoření nabídky nápojů z více příchutí pomocí tzv. variant. Co varianty v aplikaci iKelp POS Mobile představují, na co slouží, jak je nastavit a následně využít při prodeji se dozvíte níže.

Co jsou varianty v iKelp POS Mobile?

Pod pojmem varianta se myslí zboží, které má obvykle stejnou cenu a nabízí různé varianty. Ideální příklad pro varianty jsou například džusy. Může být džus od jednoho výrobce se stejným objemem a vzájemně je variantní chutí. (Pomeranč, multivitamín, rybíz kde jsou chutě vzájemné varianty.) Varianty je vhodné nastavovat v aplikaci i proto, aby se zbytečně zákazníkovi nezobrazovala široká nabídka zboží, ale výběr byl zjednodušen na výběr konkrétní položky, konkrétní značky, konkrétního objemu a až následně se zobrazí nabídka chutí daného zboží. Variantnost však nemusí být jen chuť. Variantou může být velikost, barva apod. případně jiné vlastnosti daného zboží.

Varianty a jejich nastavení

Dále si blíže popíšeme jednotlivá nastavení skladových karet v souvislosti s nastavením variant.

  1. Pro správnou evidenci je potřebné mít připraveny karty, které se budou nastavovat jako varianty mezi sebou, nejlépe i s obrázky. (Tyto mohou v názvu pro jednoznačnost obsahovat název a chuť.)
    1. Karty vytvoříte v seznamu skladových karet kliknutím na nabídku Karty v Menu aplikace a kliknutím na tlačítko + Nová. Následně je potřebné správně vybrat příslušný typ skladové karty.
  2. Pokud jsou karty vytvořeny, postupně je nastavte jako vzájemné varianty.
    1. Otevřte kartu na úpravu kliknutím na tlačítko Více za názvem skladové karty. Klikněte na záložku Pro veřejnost.
  3. Zde je potřebné vyplnit na kartě Název variant - jedná se o název, který mají všechna variantní zboží společné. Např. v našem konkrétním případě se jedná o variantní název "Džus Cappy". Pod tímto názvem budou varianty v aplikaci vystupovat.
  4. Vyplňte příchuť této konkrétní varianty. Do vlastnosti Příchuť vložíme hodnotu variantní vlastnosti, v tomto případě název příchutě Antioxidant, Jablko nebo Jahoda.

Všechny karty, které mají být spojeny jako varianty musí mít nastavenou stejnou hodnotu vlastnosti Název variant

Další informace o záložce Pro veřejnost se dozvíte v příslušném návodu Skladová karta - záložka Pro veřejnost.

Karty, které se prováží jako varianty.

Karty, které se provážou jako varianty.

Pokud už jsou karty navázané, v záložce Pro veřejnost jsou zároveň zobrazeny i všechny variantní karty, které jsou na tuto kartu navázané.

Záložka pro veřejnost s vyplněnými variantními kartami.

Provázání karet variantním názvem. 

Pro zrušení propojení s variantami stačí kliknout na tlačítko Zrušit vedle pole vlastnosti Název variant.

Pokud chcete vazbu mezi kartami zrušit, je potřebné kliknout na ikonu Zrušit.

Karta se svázanýma variantama.

Pokud jsou takové karty zařazeny v Jídelním lístku, případně v jiné nabídce pro zákazníka, zobrazí se jako jedna karta s možností dodatečného výběru. Takovým způsobem je možné nadefinovat i například kávy jako varianty. Do příchutě se vepíše o jakou kávu se jedná. Následně není nutné mít na Jídelním lístku vypsané všechny kávy, ale zaberou jen jednu položku a po jejím rozkliknutí se zobrazí širší nabídka na výběr.

Write by Author / Vytvorené by
GoPay VISA, MasterCard