Prodej - Off-line - export skladových karet

Off-line prodej je takový prodej, při kterém se do registrační pokladny nejdříve naplní skladové karty. Následně je možné prodávat samostatně přes pokladnu, bez nutnosti používání aplikace. Později je možné načíst prodané množství a udělat denní nebo měsíční uzávěrky.

Nastavení registrační pokladny pro Off-line prodej podrobně popisuje následný článek: Nastavení - POS off-line prodej.

Export položek do pokladny

Při Off-line prodeji je nutné naplnit registrační pokladnu skladovými kartami, které byly vytvořeny v aplikaci. Před samotným plněním je však nutné, aby měly dané skladové karty správně nastaveny údaje, které budou nahrány do pokladny. Tyto údaje je vhodné vyplňovat už při zakládání skladových karet. V závislosti od typu zařízení se posílají pouze údaje, které podporuje daná pokladna. Podrobnosti o údajích skladové karty potřebných pro registrační pokladnu najdete v návodu Skladové karty - úprava karty pro registrační pokladnu.

 1. Otevřte si seznam skladových karet kliknutím na ikonu K na nástrojové liště. Základní informace o tomto oknu se dozvíte v návodu Skladová karta - představení
 2. Pokud máte vybráno, nebo označené položky klikněte na tlačítko OFF-line
 3. Zobrazí se okno Off-line, kde vyberete, které položky chcete exportovat. 
  • Aktuální - používá se zejména při změně prodejní ceny jedné konkrétní položky, například při akčním ceníku.
  • Označené - používá se zejména při změně prodejních cen více skladových karet.
  • Všechny - používá se zejména při prvním plnění registrační pokladny.
 4. Pokud chcete nejdříve všechny položky v registrační pokladně vymazat, zaškrtněte zaškrtávací okénko Smazání
 5. Následně klikněte na tlačítko Export
  • Pokud máte definováno více pokladen zobrazí se možnosti se všemi aktivními pokladnami. Následně klikněte na pokladnu, kterou chcete naplnit. Pokud na tlačítko Export kliknete pravým tlačítkem, zvolené skladové karty se naplní do všech aktivních pokladen.

Doporučujeme Vám, pokud máte některé skladové karty označeny jako Zákaz prodeje, poslat do registrační pokladny i tyto karty. Následně se daná karta (její PLU) označí jako zakázaná a nebude možné ji nablokovat. Více se o zákazu prodeje dozvíte v návodu Skladové karty - zákaz prodeje.

poslani_skladovych_kariet_do_pokladny

Do registrační pokladny je možné poslat i skladové karty hned po příjmu. Více o této možnosti najdete v návodu Příjem - možnosti tlačítka Off-line.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard