Přenesení aplikace iKelp POS Mobile na nový PC

V tomto článku vám představíme, jakým způsobem je možné co nejjednodušeji přenést aplikaci iKelp POS Mobile a související aplikace na nový PC.

Přenos aplikace v OS Windows

Je potřeba si uvědomit, že samotná aplikace iKelp POS Mobile je webová aplikace. Funguje přes webový prohlížeč a proto je možné ji spustit kdykoliv a kdekoliv. Stačí pouze znát webovou adresu, zadat přihlašovací jméno a heslo. Tyto údaje jste obdrželi při zřízení služby. Případně, pokud již v aplikaci máte vytvořené další uživatele, je možné se pod nim přihlásit zadáním přihlašovacího jména a hesla.

Pozor, přihlášení pomocí PINu je možné až po autorizování zařízení uživatelem, který má na autorizaci právo. Po autorizaci však již nic nebrání v používání aplikace jako na původním PC nebo jiném zařízení.

Spolu s aplikací POS Mobilemůže být na vašem PC nainstalovaná aplikace POS Manažer. Ta je instalovaná již lokálně a zajišťuje propojení mezi zařízeními na provozovně a samotnou aplikací POS Mobile. Pro správné fungování zařízení je třeba tuto aplikaci na novém PC nainstalovat. Pokud na provozovně používáte více PC, nemusí běžet na každém z nich. Je spuštěná pouze tam, kde jsou připojená, resp. Nakonfigurovaná nějaká zařízení.

Přenos aplikace iKelp POS Manažer

Aby nebolo nutné na novém PC v aplikaci konfigurovat všechna připojená zařízení, je možné zkopírovat konfugurační soubor, který tato nastavení obsahuje, čímž se proces přenosu výrazně zjednodušší.

Pozor, tento návod obsahuje postup pro přenos konfigurace aplikace iKelp POS Manažer a ne přímo jednotlivých zařízení. V závislosti od konkrétního zařízení doporučujeme zkontrolovat dostupnost ovladačů zařízení přímo na stránce výrobce zařízení. Toto je nutné pouze v případě zařízení připojených lokálně přes USB/COM port. Pokud jsou zařízení připojena síťově, není potřeba z pohledu zařízení nic doinstalovat.

 1. Otevřete aplikaci POS Manažer kliknutím na ikonu na ploše nebo u hodin.
 2. Klikněte na tlačítko Ukončit a ukončíte ji.
 3. Otevřete na PC adresář: C:\ProgramData\iKelp\POSManager.
  • Složka je systémově skrytá. (Zadejte adresu přímo do panelu s adresou nebo si zobrazte přímo skryté soubory a složky.)
 4. Zkopírujte soubor s konfigurací např. na USB klíč. (Soubor s příponou *.json.)
 5. Nainstalujte aplikaci iKelp POS Manažer na novém PC.
 6. Zkopírujte konfiguraci do adresáře: C:\ProgramData\iKelp\POSManager.
 7. Spusťte aplikaci iKelp POS Manažer.
 8. Spusťte aplikaci iKelp POS Mobile . V menu aplikace klikněte na Zařízení.
 9. Klikněte na tlačítko Test spojení, čímž si prověříte funkčnost.
 10. Pokud test proběhl úspěšně, odinstalijte aplikaci POS Manažer z původního PC.
   • Aplikace nemůže běžet na dvou PC současně se stejnou konfigurací, spojení nebude fungovat správně.

V případě dotazů, ale i nejasností nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím našeho callcentra telefonicky nebo emailem. Kontakty naleznete na stránce Výrobce softvérových rešení a aplikácí iKelp.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard