Povolený tiskárny v iKelp POS Mobile

V tomto návodě získáte bližší informace o seznamu povolených tiskáren v iKelp POS Mobile a na co dané nastavení slouží. Seznam povolených tiskáren je možné definovat pro případ, že máte větší provozovnu. Např. více pater, a chcete, aby se na příslušném patře zobrazovali, resp. byly dostupné jen vybrané tiskárny. 

Využití povolených tiskáren

Jednou z možností, kdy definovat povolené tiskárny v aplikaci je, když potřebujete tisknout stejnou položku z různých míst na různých zařízeních.

Příklad:

Máme provozovnu, kde je více místností s názvy Klub, Restaurace a Terasa. Terasa je otevřená jen v létě, ale můžete si tu objednat míchaný drink, který připravuje barman za barem přímo na terase. Stejný drink si však můžete objednat i v místnosti Klub, kde je také bar s barmanem připravující míchané drinky. Jak vyřešit situaci, kdy si zákazník objedná drink na terase, vytiskne se bon u barmana na terase a když si objedná v klubu, vytiskne se bon na tiskárně tam?

Je možné to řešit právě pomocí povolených zařízení. Na položce míchaného drinku v seznamu položek je nutné nadefinovat tisk položky na zařízení v klubu, i na terase, přičemž kdy a kde se má vytisknout už definují povolená zařízení.

1. Nadefinujte na kartě bonovací tiskárny.

  1. V menu aplikace klikněte na Karty.
  2. Vyberte požadovanou kartu v seznamu, klikněte na Více.
  3. V záložce Rozšířené aktivujte tiskárny, na kterých se má položka tisknout.
  4. Klikněte na tlačítko Uložit.

 

2. Nadefinujte povolené tiskárny pro místnosti

  1. V menu aplikace klikněte na Místnosti a stoly.
  2. Vyberte místnost Terasa, vypněte v části Povolené tiskárny - Všechny.
  3. Pozor, nastavení se týká i fiskálních / eKasa tiskáren, proto je třeba vybrané tiskárny aktivovat. (Aktivních zařízení může být pro danou místnost více a to, které zařízení bude primárně použito definuje Přednastavené zařízení pro danou místnost. Kdyby však v případě problému bylo možné doklad tisknout i na zařízení v jiné místnosti, je vhodné mít tato zařízení pro danou místnost povolené.)
  4. V části Bonovačky aktivujte zařízení Terasa. (V případě tisku do kuchyně apod., je samozřejmě třeba aktivovat i toto zařízení.)
  5. Klikněte na tlačítko Uložit.
  6. Otevřete si nastavení místnosti Klub.
  7. Aktivujte povolené fiskální / eKasa tiskárny.
  8. V části Bonovačky aktivujte zařízení Klub. (V případě tisku do kuchyně apod., je samozřejmě třeba aktivovat i toto zařízení.)
  9. Klikněte na tlačítko Uložit.


Tímto nastavením je tedy možné docílit toho, že když potřebujete tisknout stejné položky na různých bonovacích tiskárnách z různých místností, můžeme to řešit takto. Pozor, pokud potřebujete tisknout stejnou položku současně na různých zařízeních je třeba toto nastavit v aplikaci iKelp POS Manažér.
Související návody
Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard