Vytváranie skladových kariet pre jedlá z obedového menu

Pomocou hromadného importu z Wordu alebo Excelu:

Ak ste si doteraz vytvárali ponuky obedového menu ručne, napríklad v Exceli alebo Worde, určite využite možnosť naimportovania položiek menu do aplikácie iKelp POS Mobile. Postup je jednoduchý, viď inštruktážne video:

Prípadne manuálne vytváranie skladových kariet priamo pri tvorbe plánu obedového menu:

Jednotlivé receptúry (karty) obedového menu môžu byť manuálne definované priamo pri vytváraní plánu obedového menu. Tieto receptúry (karty) sa automaticky zakladajú v zozname skladových kariet. Pri tvorbe obedového menu sa tak automaticky tvorí databáza jednotlivých jedál pre menu. Ak znovu pridávate už raz nadefinované jedlo do ponuky len začnete písať názov a jedlo vyberiete z ponúkaného zoznamu. K jednotlivým jedlám si viete následne nastaviť alergény, obrázky a pri opätovnom výbere sa Vám tieto údaje automaticky predvyplnia a obedové menu tak s obrázkami a popisom vytvoríte do pár minút.

Niekto by sa mohol pýtať, "Veď v zozname kariet mám vytvorené karty štandardných jedál, prečo ich neviem vybrať do plánu obedové menu?". Na túto odpoveď Vám povieme niekoľko dôvodov prečo je to tak:

  • Pri obedovom menu väčšinou býva popisok jedla iný, ako je bežne popísané jedlo v jedálnom lístku (Á la carte).
  • Obedové menu je tvorené z konkrétnych surovín, a preto aj názov je jednoznačný. (Napr. Kuracie prsia, nivová omáčka, ryža, šalát. V obedovom menu nie je na výber či je možné si ako prílohu objednať ryžu alebo zemiaky.)
  • Cena pozostáva z jednotlivých surovín a zahŕňa cenu všetkých použitých ingrediencií. (Ako mäsa, tak aj konkrétnej prílohy, a teda vo väčšine prípadov býva cena jedla z menu odlišná ako cena jedla ak si ho bežne objednáte z jedálneho lístka.)
    • Predajná cena na karte jedla z obedového menu sa dá meniť len vtedy, ak jedlo pridávate do menu. (Je to preto, aby sa nestalo, že v zozname kariet niekto zmení predajnú cenu a jedlo sa bude predávať v inej cene, takže cenu je možné definovať len pri tvorbe obedového menu.)
  • Je možné nadefinovať obrázok jedla tak, ako je v menu teda aj s konkrétnou prílohou.
  • Ak sa jedná o kartu z obedového menu, môžu byť použité iné alergény. (Ak je už karta aj s prílohou, napr. ryža, zelerové hranolky je potrebné nadefinovať príslušné alergény aj pre prílohy.)
  • Rôzna gramáž použítých ingrediancíí.
Write by Author / Vytvorené by
GoPay VISA, MasterCard