Doplnenie voliteľných vlastností jedál a nápojov pri objednávaní v iKelp POS Mobile

V tomto návode vám predstavíme ponuku voliteľných vlastností jedál a nápojov pri objednávaní. Dozviete sa, ako ponuku vytvoriť, aké sú jednotlivé možnosti pri vytváraní ponuky a ako postupovať pri následnom výbere vlastností pri predaji.

Čo sú voliteľné vlastnosti?

Občas je vhodné, aby si hostia pri objednávaní jedál a nápojov mali možnosť vybrať si ďalšie vlastnosti. Typyckým príkladom sú nápoje, bez ľadu, bez cukru, nechladená alebo pri obedovom menu - zabaliť. 

Voliteľné vlastnosti popisuje nasledovné inštruktážne video.

Voliteľné vlastnosti a ich nastavenie

Ďalej si bližšie popíšeme jednotlivé nastavenia skladových kariet v súvislosti s nastavením voliteľných vlastností. Voliteľné vlastnosti je možné vyplňovať rovno pri zakladaní kariet, rovnako je však možné ich doplniť aj dodatočne.

  1. Ak sú karty vytvorené, upravením doplňte požadované vlastnosti ktoré sa majú na danej karte ponúkať.
    1. Otvorte kartu na úpravu kliknutím na tlačidlo Viac za názvom skladovej karty. Kliknite na záložku Pre verejnosť.
  2. Na karte je možné vyplniť údaje:
    1. Prajete si - pri vyplnení vlastnosti Prajete si, je následne potrebné pri výbere danej položky do predaja vybrať niektorú z uvedených možností. Vždy musí byť vybraná aspoň jedna. (Napr. "neperlivá", "jemne perlivá", "perlivá". Ak pri výbere nie je zvolená žiadna, aplikácia na to upozorní varovným hlásením.) 
    2. Voliteľné - danú vlastnoť môže, alebo nemusí zákazník vybrať pri pridávaní položky do otvoreného účtu. Môže ich byť vybraných viac. (Napr. "s citrónom", "s trstinovým cukrom".)
    3. Výber - zo zadaných vlastností je možné vybrať max. jednu. Zvyčajne sa jedná o vlasntosti, ktoré sa vzájomne vylužujú. (Napr. "nechladená", "s ľadom".)

Ďalšie informácie o záložke Pre verejnosť, sa dozviete v príslušnom návode Skladová karta - záložka Pre verejnosť.

Nastavenie voliteľných vlastností na karte v záložke Pre verejnosť. 

Nastavenie voliteľných vlastností na karte v záložke Pre verejnosť.

Ak má položka nastavené voliteľné vlastnosti a tieto sa vyberú pri pridávaní položky do otvoreného účtu, automaticky sa dané vlastnosti tlačia na bonovačke, rovnako tak sa zobrazujú aj v časti pre vychystanie. Ak si zákazník objednáva pomocou Inteligentných stolov, obsluha tak hneď presne vie, ako má objedávku zákazníkovi pripraviť a celá obsluha sa tak stáva oveľa rýchlejšou a jednoduchšou.

Objednávanie z pohľadu zákazníka cez Inteligentný stôl

Objednávka zákazníka v aplikácii z pohľadu obsluhy

Viac informácií o Inteligentných stoloch v aplikácii sa dozviete v článu Inteligetný stôl pre reštaurácie.

Write by Author / Vytvorené by
GoPay VISA, MasterCard