Kampaně v iKelp POS Mobile

V tomto návodu vám blíže představíme Kampaně v aplikaci iKelp POS Mobile. Kampaně slouží jako nástroj pro generování slevových kupónů a slevových poukázek. Vytvoříte kampaň pro generování slevových kódů nebo poukázek, které následně odevzdáte zákazníkům. Kampaň v tomto případě chápeme jako soubor pravidel pro následné generování kupónů, u kterých definujete jejich název, platnost apod.

Kampaň

 1. Pro otevření seznamu kampaní klikněte v Menu aplikace na Kampaně, nebo na Kontakty a Kampaně. 
 2. Zobrazí se seznam aktivních kampaní. V seznamu je zobrazený název kampaně, její platnost a informace o tom, zda se jedná o kampaně pro slevové kupóny (K), slevové poukázky (P) nebo slevy (Z)
 3. Kliknutím na tlačítko Více, se zobrazí seznam vygenerovaných kupónů, nebo poukázek v případě, že jde o kampaně, nebo jednotlivá nastavení v případě, že se jedná o Slevy
 4. Při kupónech, nebo poukázkách je možné kliknutím na tlačítko Nastavení na navigační liště v seznamu kupónů, zobrazit nastavení dané kampaně.

Navigační panel aplikace

Navigační panel aplikace - Seznam kampaní

Navigačný panel aplikace - Seznam kupónů

 • Zpět - návrat na předcházející stránku.

 • Nová - kliknutím na tlačítko Nová ,se zobrazí formulář pro vytvoření nové kampaně. Tady je následně potřeba vybrat, jestli bude kampaň definovat slevové kupóny nebo poukázky. 
  • Slevový kupón - s kupónem má zákazník slevu v hodnotě kupónu. Bližší informace o této možnosti se dočtete v návodu Slevový kupón. (Příklad: Sleva 50 Kč při objednávce za 500 Kč)

  • Slevová poukázka - prodej zboží nebo služby předem za zvýhodněnou cenu. Více informací o této možnosti se dočtete v návodu Slevová poukázka(Příklad: Večeře pro dva, Espresso za 25 Kč.)

  • Dárková poukázka  - zákazníkům můžeme nabídnout také dárkové poukázky. Jedná se o poukázky, které můžete zákazníkovi předávat v různých cenách. Zákazníci mohou následně tyto poukázky použít při nákupu zboží nebo služby. V takovém případě se jim hodnota poukázky odečte z ceny nákupu. Takové poukázky mohou zákazníci také někomu darovat. Bližší informace najdete v návodu Dárkový poukaz.

  • Akce 2 + 1 - prodej zboží nebo služeb ve zvýhodněných balíčcích. V rámci této kampaně je možné nastavit počet kusů, které si může zákazník pro získaní akce nakoupit. (Příklad: akce 3+1 – nákup tří produktů a čtvrtý bude zdarma, případně za polovinu, nebo za konkrétní cenu například 25 kč. Stejně tak je možné nastavit, že například při zakoupení 3 výrobků z určité kategorie bude na všechny uplatněná sleva.) Další informace sa dočítete v návodě Akce 2 + 1.

  • Sleva pro všechny - zlevněné prodejní ceny pro všechny zákazníky. Slevy platné pro všechny včetně anonymních nákupů. U tohoto typu kampaně se sleva aplikuje na nastavené položky nebo kategorie. Při prodeji takovéto položky, nebo položky z kategorie, pro kterou byla sleva nastavená, se sleva uplatní automaticky všem zákazníkům, bez nutnosti výběru kontaktu. Pokud omezíme platnost slevy u vybraných položek jenom na určitý čas, bude sleva uplatněná pouze na nákupy uskutečněné v nastaveném čase. Další informace a možnosti tohoto typu kampaně se dozvíte v návodu Nové slevy v iKelp POS Mobile(Příklad: Sleva 30% na nealko nápoje)

  • Slevy pro vybrané - Akční ceny určené vybraným zákazníkům. Slevy jsou nastavovány jen konkrétním kontaktům. Aby se následně sleva zákazníkovi aplikovala, je potřeba u něj mít slevu nastavenou a při prodeji mít tento kontakt vybraný. Další informace o slevách pro vybrané se dočtete v návodu Nové slevy v iKelp POS Mobile(Příklad: Sleva 12% pro VIP zákazníky na všechno.)

  • Akce 1+1 - tento typ kampaní je vhodné využívat v situaci, kdy potřebujete prodávat zboží, ke kterému chcete přidat další kus zdarma. Více o možnostech prodeje formou akce 1+1 se dočtete v návodu Akce 1+1.

  • Klub odměna členů - odměna za nákup pro členy Klubu. Motivujte zákazníky k tomu, aby se registrovali, čímž získají možnost sbírání bodů za nákup. Například odměna 1% z hodnoty nákupu na bodové konto člena klubu. Více o možnosti klubových výhod se dozvíte v návodu Klub odměna členů.

  • Klub odměna pro vybrané členy - odměna za nákup pro vybrané členy Klubu. Motivujte zákazníky, aby se registrovali a dostali se mezi vybrané členy, čímž získají možnost sbírání ještě většího počtu bodů za nákup. Například odměna 2% z hodnoty nákupu na bodové konto vybraných členů. Více o možnostech Klubových výhod pro vybrané členy se dočtete v návodu Klub odměna pro vybrané členy.

 • Věrní zákazníci - více o možnostech a nastaveních se dozvíte v návodu Věrní zákazníci - systém slev.
 • Návod - odkaz na příslušný návod dané části aplikace.

Seznam platných kampaní

Seznam platných kampaní

V seznamu kampaní se nachází také filtr, pomocí kterého je možně zobrazit, které kampaně jsou platné na příslušné období.

 • Filtr  - možnost filtrování v seznamu kampaní.

  • Filtr - kliknutím na ikonu se zobrazí kalendář. Výběrem některého dne v kalendáři se automaticky vyfiltruje celý týden a zobrazí se kampaně, které jsou platné pro toto období.
  • Dnes, Zítra, Týden, Další týden - rychlý filtr pro zobrazení časového úseku. Na základě tohoto filtru je možné zobrazit kampaně, které už byly nadefinované, ale jsou platné až od určitého data a času.
  • Akt. - zobrazení pouze aktivních, aktuálně platných kampaní.

Seznam aktivních kampaní a slev

 • Název - název kampaňe.
 • Pořadí - pořadí se zobrazuje při vytvořených slevách. Pomocí pořadí je možné definovat také tzv. prioritu slev. To znamená, že je možné určit v jakém pořadí se budou slevy z jednotlivých ceníků aplikovat. (Např. karta se může ve stejném čase nacházet ve dvou cenících. Jeden je platný stále a je u něj nastavená sleva 5%, ale v určité časy chcete, aby se na vybrané zboží určitým zákazníkům aplikovala sleva 15%. Prioritu ceníku s 5% slevou v takovém případě budeme mít na hodnotě 100 a ceníku s 15% slevou na hodnotě 90. Ceník s vyšší prioritou se v případě souběhu uplatní dřív.)
 • Datum platnosti  - platnost ceníku, tedy od kdy do kdy platí.
 • Platnost ve dnech - pokud je ceník definovaný na konkrétní den, zobrazí se v daný den v seznamu. Pokud je platný ve více dnech, v seznamu se nám zobrazí také zkratky dní, pro které platí.
 • Vybraným / Všem - skupina určuje, pro koho je vytvořený
 • Víc - v případě slev se zobrazí nastavení slev. V případě kupónů, nebo poukázek se po kliknutí na tlačítko více zobrazí seznam volných kupónu pro danou kampaň. V zobrazeném okně je následně možné sledovat pohyb těchto kupónů. Tedy kolik z nich je ještě volných, nebo kolik jich již bylo přiřazených, odevzdaných, použitých nebo zrušených. Kliknutím na tlačítko Nastavení  na navigačním panelu aplikace je možné zobrazit nastavení dané kampaně.
Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard