Poloviční porce, dětské porce jídel v iKelp POS Mobile

V tomto článku vám představíme doporučovaný postup pro prodej a evidenci polovičních, dětských porcí v aplikaci iKelp POS Mobile.

Jak správně prodávat poloviční, dětské porce?

Praxí vypozorovaný a námi doporučovaný postup je takový, že se pro poloviční, dětskou porci vytvoří samostatná skladová karta s přesným nadefinováním použitých surovin na výrobu této poloviční porce a s přesně nadefinovanou cenou. Jen výjimečně se totiž v praxi stává, že jak použité suroviny, tak i cena porce je ve skutečnosti jen poloviční.

Co toto řešení přináší?

  • Prodejní cena - nakolik se jedná o samostatnou skladovou kartu konkrétního jídla, je možné nadefinovat vlastní prodejní cenu. Protože i při poloviční, resp. dětské porci může být cena vyšší než je cena poloviny celého jídla.

  • Jednoznačnost při tisku bonů - kuchaři se vytiskne, kolik dětských porcí má připravit. (Nemusí tak premýšlet nebo se dodatečně informovat u číšníka, zda se jedná o celou porci a jednu poloviční nebo se jedná o tři poloviční...)

  • Slevový systém - když je jídlo založeno jako nezávislá položka, je možné aplikovat na ni systém slev a ceníků. (Více informací se dozvíte v článku Slevy v iKelp POS Mobile.)

  • Přehledy a rozbory - v případě evidence je možné přehledně vést různé statistiky prodejů apod. (Prodeje je možné sledovat na Nástěnce v aplikaci, jako i pomocí rozborů. Více informací o rozborech se dočtete v článku Rozbory v aplikaci iKelp POS Mobile.)

  • Společná kategorie při prodeji - položky se mohou nacházet ve společné kategorii Poloviční porce, což výrazně ulehčuje práci obsluze.

  • Přesné složení - vhodný poměr surovin. (Jen zřídka je poloviční porce skutečně polovina surovin proti klasické porci, je tak možné přesně nadefinovat složení, které se bude následně ze surovin odepisovat.)

  • Možnost nastavení variant - ke klasické porci je možné tuto poloviční přidat jako variantu. (Další informace o variantách a jejich nastavení se dozvíte v návodu Vytvoření nabídky nápojů z různých příchutí v iKelp POS Mobile.)

  • Jídelní lístek a Inteligentní stůl - aplikace nabízí různé nástroje Obědové menu, Jídelní lístek, objednávání od stolu aj., kde je vhodné mít poloviční porci jako nezávislou skladovou kartu. (K této je možné nastavit gramáže apod.) Je tak možné položku přidat do jídelního lístku, zákazník má možnost objednat si jídlo přímo od stolu, jako i využít mnoho dalších možností, které mu systém nabízí.

Rozdělení celé porce

Někdo by mohl říct, že je jednodušší prodávat poloviční porce naúčtováním celé a zadat jen poloviční množství, případně naúčtovat na položku 50% slevu. Ano, je to samozřejmě možné řešit i tímto způsobem, ale následně přicházíte o výhody, které Vám v tomto aplikace iKelp POS Mobile nabízí a jak je vidět, není jich málo. Rovněž přicházíte i o přehled a komfort, který aplikace při prodeji nabízí. Jak již bylo řečeno, toto řešení má v sobě i určité úskalí při prodeji, jako např. co v případě, že potřebujete naúčtovat dvě, nebo tři poloviční porce apod.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard